Vtipy


S vtipy se můžeme běžně setkat na mnoha místech. Pravidelně uveřejňují vtipy některé noviny a časopisy. U časopisů si pak můžeme na novinových stáncích zakoupit i specializované tituly, které jsou přímo zaměřené na vtipy. Samozřejmě si lze koupit i knihy, které jsou plné různých vtipů. S vtipy se setkáváme také na televizních obrazovkách a to i v pořadech, které jsou na vtipy zaměřené. Nejvíce vtipů ale najdeme na internetu. Webových stránek s vtipy je obrovské množství a můžeme si na nich přečíst spoustu vtipů a to jak psaných, tak kreslených. S různými vtipy se pochopitelně setkáváme také ve filmech nebo seriálech. Na zábavné pořady, filmy a seriály je zaměřených hned několik televizních stanic v češtině – kromě volně dostupného Smíchova je to např. Comedy Central Extra nebo HBO Comedy.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Vtipy na stránkách novin

V menší míře se vtipy objevují i na stránkách některých českých novin. Obvykle se jedná zejména o bulvární tisk, jako je např. Blesk nebo Aha. V nich vtipy zpravidla najdeme na posledních stránkách a většinou se jedná max. o jeden vtip, ale třeba ve víkendových přílohách jich bývá více. V seriózním tisku se většinou vtipy neobjevují, ale občas se vyskytnou výjimky, např. ve formě komiksových stripů – např. oblíbený Dilbert, který vychází v originále v Hospodářských novinách apod.

 


Vtipy v českých časopisech

Více prostoru pak mají vtipy v časopisech. Setkat s s nimi můžeme i v běžných titulech, ale nejvíce vtipů přinášejí specializované časopisy, které se na vtipy zaměřují. Jedním z nejoblíbenějších takovýchto časopisů jsou už řadu let Trnky brnky. Ty obsahují jak psané, tak kreslené vtipy a mají dlouhou tradici – první číslo tohoto oblíbeného časopisu vyšlo už v roce 1990. Které české časopisy zaměřené na vtipy patřily a patří k těm nejznámějším a nejlepším?

Dikobraz – legendární časopis, který na našem území vycházel už od roku 1945. Dikobraz, který byl zaměřený na vtipy, se dal na novinových stáních koupit až do roku 1989. Po revoluci se jeho název změnil na Nový Dikobraz, poté se časopis opět vrátil k původnímu názvu. Naposledy vyšel roku 1995, mezi lety 2004 až 2005 se měl časopis znovu vrátit, ale pokus o návrat už nevyšel.

Oraz – zajímavý časopis, který vycházel v devadesátých letech. Byl zaměřený hlavně na černý humor a ostřejší vtipy a byl tak zajímavou alternativou k ostatním zábavným časopisům. Dnes pod značkou Oraz funguje vydavatelství a nakladatelství, ale zaměřuje se na jiné typy časopisů (křížovky a recepty).

Sorry – další humoristický časopis, jehož hlavním obsahem byly vtipy. Měsíčník Sorry měl podtitul PRavá DEmokratická Legrace a vycházel u nás od roku 1991. Jeho poslední číslo vyšlo v prosinci roku 2013.

Trnky brnky – nejprodávanější humoristický časopis v ČR, který vychází pravidelně každý měsíc už od roku 1990. Za více než dvacet let, co jsou Trnky Brnky k dostání na českých novinových stáncích, prošel tento časopis mnoha proměnami, stále však zůstává předním titulem zaměřeným především na kreslené i psané vtipy. Do časopisu přispívá svými kreslenými vtipy řada předních českých kreslířů a kromě samotného měsíčníku jsou k dostání i různé speciály. Vedle časopisu funguje pod stejným názvem i internetový obchod, ve kterém si zájemci mohou zakoupit spoustu zboží s vtipnými motivy – např. různá trička, mikiny a další oblečení, obrázky, keramiku a spoustu dalších předmětů.

ČT24 živě je velice zajímavé.


Reklama:


Servis24 přihlášení je opravdu velmi rychlé a dostupné. Jízdní kola pro každého cyklistu. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. eDarling je nová online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!