Vtipy ve formě komiksových stripů


Velmi oblíbené jsou také komiksové stripy. Občas na ně můžeme narazit v některých novinách nebo časopisech, ale především je najdeme na internetu. Komiksových stripů existuje mnoho a některé z nich jsou známé po celém světě. Mezi ty nejzdařilejší patří především Dilbert nebo Red Meat, hodně známé jsou také např. komiksové stripy s Garfieldem nebo Snoopym. Z těch českých pak k nejlepším patří např. Zelený Raoul od Štěpána Mareše, známý z časopisu Reflex.

Dilbert – jeden z nejlepších komiksových stripů, který vychází v mnoha zemích světa včetně České republiky. Děj se odehrává v prostředí velké firmy a objevuje se zde řada postaviček, které mají typické vlastnosti. Hlavním hrdinou je technik Dilbert, který pracuje v kanceláři, mezi další oblíbené postavy patří jeho šéf, líný kolega Wally, kocour Catbert nebo pes Dogbert. Komiks Dilbert se vyznačuje velmi inteligentním a specifickým humorem a jeho autor Scott Adams jej vydává už od konce osmdesátých let minulého století. U nás se objevoval např. na stránkách Mladé fronty a v současné době v Hospodářských novinách, kde je v originále s českým překladem. Českou verzi ale najdeme i na několika internetových stránkách a originál pak každý den na oficiálním webu www.dilbert.com.

Red Meat – oblíbený komiksový strip, který se vyznačuje spíše drsnějším a černým humorem. Red Meat vychází od roku 1989 a na internetu jej najdeme i v českém překladu. I zde se objevuje řada postav, které se v komiksu často opakují, k těm nejznámějším patří např. Earl, Mlékař Dan nebo Jenda Citrón. Stejně jako Dilbert i Red Meat pochází z USA a zpočátku se objevoval výhradně na stránkách amerických novin.Garfield – komiksový strip se známým kocourem Garfieldem vychází už od roku 1978 a jeho autorem je americký kreslíř Jim Davis. Garfield je známý v mnoha zemích světa, kde tento komiks vychází v novinách, případně v časopisech. V ČR se objevuje např. v novinách Právo. Kromě kocoura Garfielda se v něm vyskytuje i řada dalších postav, např. pes Odie, Jonathan Arbuckle a mnoho dalších. Na motivy Garfielda vznikly i kreslené televizní seriály pro děti, např. Garfield a přátelé nebo Garfieldova show.

Peanuts – tento komiksový strip je u nás známý hlavně díky pejskovi Snoopymu. V USA vycházel celých 50 let (od roku 1950 do roku 2000) a objevil se v novinách v desítkách zemí světa. Byl přeložen do mnoha jazyků včetně češtiny a tak se s ním mohli setkat i naši čtenáři. Hlavními postavami komiksu jsou pejsek Snoopy a osmiletý kluk Charlie Brown. Samotná postavička Snoopyho je ve světě hodně populární a tak na jeho motivy vznikl i televizní seriál a lidé po celém světě si mohou koupit spoustu předmětů s touto kreslenou postavičkou.

Zelený Raoul – kvalitní komiksové stripy ale vznikají i v České republice. Mezi nejlepší tvůrce kreslených vtipů u nás patří Štěpán Mareš a právě z jeho pera pochází oblíbený komiks Zelený Raoul, který je už řadu let nedílnou součástí týdeníku Reflex. Zelený Raoul se pravidelně každý týden věnuje aktuálním tématům především z politiky, ale i obecně z české společnosti a patří k nejsledovanějším komiksovým stripům u nás. Jeho autor Štěpán Mareš v minulosti podobný komiks pod názvem Dlouhý nos psal i pro Lidové noviny.


Nejoblíbenější druhy vtipů

Těžko říct, které druhy vtipů patří k těm nejoblíbenějším. Každý má rád trochu jiný typ humoru a tak záleží na vkusu každého člověka, jaké vtipy preferuje. V posledních letech jsou hodně populární a rozšířené např. vtipy na téma Chuck Norris. Každý, kdo někdy viděl známý seriál Walker, Texas Ranger, si určitě pamatuje Chucka Norrise v hlavní roli tohoto amerického seriálu. A právě díky němu se stal Chuck Norris tak slavným a začaly se objevovat i vtipy s jeho osobou. Jejich podstatou je, že Chuck Norris dokáže úplně všechno, i to, co je prakticky nemožné. Mnoho lidí zase preferuje spíš drsnější a morbidnější typ humoru a mají rádi vtipy na téma černý humor. Klasikou jsou pak u nás třeba vtipy o blondýnkách, vtipy o Pepíčkovi nebo vtipy o policajtech.

Vtipy v aplikacích pro mobilní telefony

Pokud milujeme vtipy a zároveň vlastníme chytrý mobilní telefon, můžeme si do něj stáhnout aplikaci, které je čistě na vtipy zaměřená. Např. pro operační systém Android je v internetovém obchodě Google Play k dispozici spousta aplikací, které obsahují vtipy. Výhodou navíc je, že drtivá většina z nich je zcela zdarma. Pro ty, co si chtějí procvičit cizí jazyky, jsou zde samozřejmě i aplikace s vtipy v angličtině, němčině a dalších světových jazycích. Několik aplikací s vtipy je připravených i pro mobily s Windows Phone. Za zmínku stojí např. aplikace Roumenův Rouming, která umožňuje snadné prohlížení vtipných obrázků ze stránek rouming.cz. Pár aplikací na výběr mají i majitelé přístrojů s operačním systémem iOS, např. 1000+ vtipů nebo České vtipy – obě aplikace jsou ale placené.


Reklama:


Servis24 přihlášení je opravdu velmi rychlé a dostupné. Jízdní kola pro každého cyklistu. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. eDarling je nová online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!