Vtipy v knižní podobě


Pořádnou nálož vtipů pak obsahují různé knižní tituly. Na pultech českých knihkupectví si dnes už můžeme vybrat z nesmírně široké nabídky knih všech žánrů a tak mezi nimi nemohou chybět ani humoristické tituly a různé sborníky plné vtipů. Kromě klasických psaných vtipů jsou v posledních letech čím dál oblíbenější také knihy se zábavnými komiksy.

Sledujeme filmy české i zahraniční produkce zdarma.

Vtipy na televizních obrazovkách

S vtipy se ale můžeme setkat také na televizních obrazovkách a to prostřednictvím některých zábavných pořadů. Obvykle v nich vtipy čtou známí herci nebo jiné osobnosti a často bývají tyto televizní pořady spojeny i s nějakou soutěží o ceny. Ve kterých českých pořadech z minulosti a současnosti hrály hlavní roli právě vtipy?

Zlatá mříž – velký zábavný pořad, který se v minulosti vysílal na TV Nova. Zlatá mříž se vysílala vždy v sobotu v hlavním vysílacím čase a patřila ve své době k nejsledovanějším pořadům na českých televizích vůbec. V současné době se už nové díly nenatáčejí, ale starší díly můžeme občas vidět na archivním televizním kanálu Telka.

Vtip za stovku – pořad, která vysílá TV Barrandov. Oblíbený televizní pořad, do kterého svými vtipy přispívají samotní diváci, moderují Václav Vydra, Michal Novotný a Ruda z Ostravy.

 


Vtipy na internetových stránkách

Jednoznačně největší množství vtipů ale najdeme na internetu. Psané i kreslené vtipy jsou součástí mnoha internetových stránek, na kterých si tak můžeme přečíst vtipy na nejrůznější témata. Které webové stránky patří k těm nejzajímavějším?

Vtipkar.cz – internetová stránka, která obsahuje více než devět tisíc vtipů na různá témata. Jednotlivé vtipy jsou rozdělené do 44 kategorií. Kromě klasických vtipů zde najdeme i básničky, humorné texty nebo hádanky.

Nej vtipy – další stránka plná vtipů, které můžeme i hodnotit pomocí smajlíků. Všechny vtipy jsou seřazeny do 28 skupin podle jejich tématu a u každého vidíme jeho průměrnou známku a kolikrát byl vtip ohodnocen. Vtipy můžeme také snadno odeslat e-mailem – po kliknutí na příslušný odkaz stačí jen vyplnit e-mailovou adresu příjemce a naše jméno.

Vtip.cz – pod snadno zapamatovatelnou doménou nalezneme další skvělou stránku naplněnou vtipy. Kromě samotných vtipů, které jsou roztříděny do 26 kategorií najdeme na této stránce také vtipné texty a můžeme se přihlásit k odběru vtipů na náš e-mail. Nové vtipy a vtipné texty můžeme na tento web také sami přidávat – na stránkách se pak objeví ihned po schválení.

eVtipy.cz – velmi pěkně graficky zpracovaný web, který obsahuje více než 2500 vtipů. Vedle samotných vtipů stránky obsahují také vtipné obrázky a střípky komunikace. Každý příspěvek pak můžeme hodnotit (kliknutím na líbí nebo nelíbí) a u každého příspěvku zároveň vidíme jeho aktuální hodnocení v procentech. I na tuto stránku můžeme vtipy sami přidávat – stačí kliknout na odkaz přidej vtip, vybrat kategorii, vložit vtip a kliknout na tlačítko Odeslat.

Vtipalek.cz –  starší stránka, která také nabízí spoustu vtipů. Stejně jako u předchozích webů, tak i zde jsou vtipy rozdělené do kategorií podle tématu, můžeme pro ně hlasovat nebo je poslat e-mailem. Kromě vtipů jsou na stránkách i vtipné esemesky, humorné texty, povídky, hádanky atd.

Kreslené vtipy

Samostatnou kategorií jsou pak vtipy kreslené. Ty bývají občas i v některých novinách, ale obvykle se s nimi setkáme hlavně v různých humoristických časopisech, případně knihách. Spousta kreslených vtipů je samozřejmě také na internetu. Kteří čeští kreslíři, kteří se svými kreslenými vtipy proslavili, patří k těm nejznámějším a nejlepším?

Richard Pilgr – brněnský autor kreslených vtipů, který jimi mimo jiné přispívá do časopisu Trnky brnky. Dříve vydával i vlastní publikace s kreslenými vtipy pod názvem Srandy kopec. Kromě vtipů ale Pilgr umí malovat i obrazy, např. akvarely, které měli zájemci možnost vidět na jeho výstavě v galerii. Hodně lidí bude obrázky Richarda Pilgra znát z jeho úspěšných společenských deskových her – patří mezi ně např. oblíbená hra Člověče, napij se, která už má dvě pokračování, ale i spousta dalších stolních her – např. Harašeníčko, Pepa hledá superbar atd.

Vladimír Jiránek – slavný český karikaturista a kreslíř patří už mezi legendy ve svém oboru. Věnoval se především politickým karikaturám, které vycházely v některých časopisech a novinách, např. v Mladé frontě. Jiránek byl známý i jako autor animovaných filmů – k těm nejznámějším patří  např. večerníčky Bob a Bobek nebo Pat a Mat. Vynikající, ale méně známý je také jeho krátký kreslený film Hokej je hra (z roku 1978) a za zmínku stojí i animované vsuvky v komedii Srdečný pozdrav ze zeměkoule s Lasicou a Satinským.

Miroslav Kemel – v současné době jeden z nejznámějších českých kreslířů a to hlavně díky tomu, že pravidelně publikuje svoje kreslené vtipy v Mladé frontě Dnes. V minulosti spolupracoval i s jinými deníky (Hospodářské noviny, Lidové noviny, Práce) nebo časopisy (Dikobraz). Miroslav Kemel se narodil roku 1963 a kromě kreslených vtipů, karikatur a obrazů se věnuje také hudbě jako písničkář.

Petr Urban – další známá osobnost mezi autory kreslených vtipů. Proslavil se zejména jako kreslíř a ilustrátor, ale prosadil se i ve světě sportu – pravidelně vítězil na mistrovství republiky v jízdě na sáňkách a dostal se v této disciplíně i na olympijské hry. Nejznámější Urbanovou postavičkou je Ruda Pivrnec, na jehož motivy nakreslil spoustu vtipů, vydal několik knih a po Pivrncovi je dokonce pojmenované i pivo. Petr Urban spolupracuje s mnoha novinami a časopisy a ilustroval také několik knižních titulů.

Vladimír Renčín – slavný český karikaturista, ilustrátor a kreslíř, který ilustroval obrovské množství knih, přispíval do časopisů, novin atd. Renčín se narodil v roce 1941 a od svých 24 let se kreslení věnuje naplno.Za svoji činnost posbíral několik ocenění a dodnes patří k předním českým autorům kreslených vtipů.

Pavel Kantorek – autor mnoha skvělých kreslených vtipů, který je jinak přírodovědec. V jeho vtipech se často objevují zvířata a a často kreslí vtipy s vědeckou tematikou. Kantorek svoje kreslené vtipy vydával jak v časopisech, tak v knihách a kromě České republiky se s jeho tvorbou mohli seznámit i čtenáři z mnoha zahraničních zemí, např. USA, Kanady, Itálie atd. Kromě vtipů napsal i řadu povídek.


Reklama:


Servis24 přihlášení je opravdu velmi rychlé a dostupné. Jízdní kola pro každého cyklistu. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. eDarling je nová online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!