Keltské horoskopy


Dalším zajímavým druhem horoskopů je keltský horoskop. Tentokrát už v něm nejde o zvířata, ale jednotlivá znamení jsou charakterizována stromy (proto se mu také někdy říká stromoskop). Keltové, kteří tento horoskop vynalezli, měli ke stromům velkou úctu a osudy lidí nečetli z hvězd, ale spojovali si je s vybranými druhy stromů. Na rozdíl od předchozích dvou horoskopů zde nemáme znamení 12, ale hned 21. Jedná se o tato znamení – Jedle, Javor, Cedr, Bříza, Habr, Kaštan, Cypřiš, Jeřáb, Buk, Fíkovník, Jasan, Jabloň, Líska, Ořešák, Jilm, Borovice, Topol, Dub, Vrba, Lípa a Oliva. Většina z nich jsou v roce ve více dnech, ale některé z nich se týkají pouze jednoho jediného dnu v roce (Buk, Dub, Bříza a Oliva). Každé z těchto znamení má svoji podrobnou charakteristiku, která popisuje jaké má člověk narozený v tomto znamení vlastnosti. Zajímavostí je, že Keltové příslušnost k jednotlivým znamením neurčovali podle data narození, jak je běžné u ostatních horoskopů, ale podle plánovaného data početí.


Egyptské horoskopy

Svůj vlastní druh horoskopu měli také staří Egypťané. Tentokrát je znamení pouze jedenáct a jsou pojmenovaná podle egyptských bohů – Amon -Ra, Mut, Isis, Horus, Geb, Sechmet, Toth, Seth, Osiris, Anubis a Hathor. Charakteristiky jednotlivých znamení pak vycházely jednak z pozorování lidského chování a také z egyptské kultury.

Cikánské horoskopy

Dalším typem horoskopu, na který se podíváme, je cikánský horoskop. Ten má – stejně jako ten evropský – dvanáct znamení, která jsou téměř ve stejných časových obdobích jako u evropského. Symboly cikánského horoskopu tvoří předměty, které cikány obklopovali při jejich kočování – jedná se o Podkovu, Kalich, Kapli, Dýku, Korunu, Svíčku, Kolo, Hvězdu, Zvon, Minci, Meč a Sekyru. I tady má každé znamení určitou charakteristiku, která by měla vystihovat lidi, kteří se v něm narodili.

Indické horoskopy

Posledním druhem horoskopů, který si představíme, je horoskop indický. Ten se hodně podobá našemu klasickému evropskému horoskopu a to nejen počtem znamení, ale i jednotlivými obdobími, které jsou stejné. Jinak se ale indická astrologie od té evropské v mnoha věcech liší – např. v tom, že používá skutečné postavení souhvězdí nebo tím, že používá tzv. měsíční domy.

Kde všude se s horoskopy můžeme setkat?

S horoskopy se můžeme setkat na mnoha různých místech. Běžně jsou horoskopy součástí různých časopisů, kde je nacházíme asi nejčastěji. Méně časté jsou pak horoskopy na stránkách novin. V tištěné formě si horoskopy můžeme přečíst také v knižní podobě – knih s horoskopy je dnes na trhu velké množství a kromě samotných horoskopů je spousta zaměřených na astrologii, věštění z karet atd. Horoskopy se objevují také v televizi – běžně se s nimi můžeme setkat na vybraných teletextech a občas i v televizním vysílání. Nejvíce horoskopů ale samozřejmě najdeme na internetu. Tam si můžeme vybrat z obrovského množství různých druhů horoskopů na různá časová období. Poslední možností jsou pak horoskopy od profesionálních astrologů a věštců. Ti mohou člověku sestavit horoskop přímo na míru a takový horoskop je pak mnohem přesnější a je větší pravděpodobnost, že se skutečně vyplní. Možností, kde najít horoskopy je tedy spousta. Vždycky je ale třeba mít na paměti, že horoskopy jsou určené spíše pro zábavu a mnoho z nich, které jsou třeba v časopisech nebo na internetu ani nejsou vytvořené od astrologů. Měli bychom je tedy brát s rezervou a nebrat je moc vážně.


Reklama:


Servis24 přihlášení je opravdu velmi rychlé a dostupné. Jízdní kola pro každého cyklistu. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. eDarling je nová online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!