Deník jako aplikace pro mobilní telefony


Pro všechny zájemce o aktuální zpravodajství z regionů je k dispozici také mobilní aplikace Deníku. Ta je dostupná pro všechny tři největší mobilní platformy, tedy pro Android, iOS a Windows Phone. Ve všech těchto případech je aplikace ke stažení zcela zdarma. Aktuální zpravodajství od Deníku tak můžeme sledovat prakticky na všech chytrých mobilních telefonech a tabletech. Co vše tato aplikace umožňuje? Aplikace obsahuje zpravodajství ze 71 deníků z Čech i Moravy – můžeme zde tedy sledovat nejen zprávy z našeho okresu, ale i z celé České republiky a nechybí zde ani novinky ze světa. Výhodou je např. možnost nastavit si svůj oblíbený regionální Deník, možnost zvětšování, resp. zmenšování písma, sdílení jednotlivých zpráv na sociální sítě nebo uložení článků pro pozdější přečtení v offline režimu.

Další české deníky s aktuálním zpravodajstvím

Mladá fronta DNES – nejlepší české noviny s nejrozsáhlejším a nejpodrobnějším zpravodajstvím z domova, ze světa i ze sportu. Mladá fronta už řadu let patří k předním českým novinám a každý den svým čtenářům poskytuje nejvíce informací a článků. Noviny spolupracují i s předním internetovým portálem iDnes.cz. V žebříčku čtenosti je Mladá fronta na druhém místě hned za vedoucím Bleskem – denně ji čte odhadem přes 800 tisíc lidí.

Lidové noviny – tradiční český deník se zpravodajstvím z domova, světa, kultury, ekonomiky i sportu. Lidové noviny nepatří k nejčtenějším periodikům, ale zachovávají si vysokou kvalitu a rozhodně patří k těm nejkvalitnějším novinám které jsou u nás k dostání. Zaměřením jsou spíše pravicové a jsou určené hlavně pro vzdělanější a náročnější čtenáře.

Hospodářské noviny – prestižní český deník, zaměřený převážně na zpravodajství ze světa ekonomiky a financí. Hospodářské noviny vycházejí 6x týdně a přinášejí nejkomplexnější zprávy z domácí i světové ekonomiky. Kromě tištěné verze si můžeme články přečíst i na internetu na zpravodajském serveru www.ihned.cz, který přináší mnoho zajímavých rubrik, mimo jiné skvělé stránky o jídle a gastronomii atd.

Právo – české noviny s dlouholetou tradicí. Až do roku 1995 tento deník vycházel pod názvem Rudé Právo, 18.září 1995 se přejmenoval na Právo. Až do sametové revoluce se jednalo o deník Komunistické strany Československa, po roce 1989 už noviny nebyly tolik spjaty s komunisty, ale nadále zůstaly zaměřené levicově. Dnešní Právo je stále zaměřené levicově, ale už se nezaměřuje na voliče komunistů, ale spíše na voliče a sympatizanty ČSSD, ke které mají tyto noviny asi nejblíže. Právo spolupracuje s portálem Seznam.cz a podílí se na jeho zpravodajství Novinky.cz, které jsou tak oblíbené hlavně u levicově smýšlejících lidí (což je vidět např. v diskusích pod jednotlivými články).

Haló noviny – silně levicové noviny, spojené s Komunistickou stranou Čech a Moravy. Deník, který je určený pro voliče KSČM.Blesk – nejčtenější český deník, která vychází sedm dní v týdnu. Blesk patří mezi bulvární periodika a věnuje se hodně např. celebritám, zprávám ze světa šoubyznysu, drbům atd. Nepřináší zdaleka tolik obsahu jako seriózní tisk, na druhou stranu je o pár korun levnější. V neděli pak vychází Nedělní Blesk, který přináší více čtení a zajímavostí a na rozdíl od všedních dnů nemá takovou konkurenci – v neděli u nás kromě Blesku, Aha a Sportu jiné noviny nevycházejí.


Aha – druhý bulvární deník, který vychází stejně jako Blesk sedm dní v týdnu. Aha nabízí podobný obsah jako Blesk a zaměřuje se na stejnou cílovou skupinu. To samé můžeme říct i o nedělním Aha, které se od nedělního Blesku nijak zásadně neliší. Oba deníky patří i pod stejné vydavatelství, kterým je Ringier Axel Springer.

Sport – pro všechny fanoušky sportu je na novinových stáncích k dostání také deník, zaměřený výhradně na sport. Deník Sport vychází sedm dní v týdnu a vydává ho stejná společnost jako Blesk a Aha. S tím částečně souvisí i jeho podoba – zatímco v minulosti byl deník Sport víc seriózním tiskem, v současné době je mnohem více bulvárně zaměřený, jsou v něm velké fotografie, velké palcové titulky atd. Pro ty, kteří však chtějí čistě sportovní deník, je ale Sport jedinou možností.

Metro – tento deník, který vychází pouze ve všední dny je trochu specifický – na rozdíl od těch předchozích je zcela zdarma. Neseženeme ho v trafikách a prodejnách s tiskem, ale distributoři jej zdarma prodávají na nádražích, vestibulech metra a dalších veřejných místech. Deník Metro vychází v 50 největších městech Česka a v Praze se jedná dokonce o nejčtenější noviny vůbec. Můžeme si v něm přečíst aktuální zpravodajství, zajímavosti z domova i ze světa atd. Deník Metro v ČR vychází od roku 1997 a kromě naší země je k dostání i ve více než stovce metropolí z 23 zemí světa. U nás jej vydává společnost MAFRA, pod jejíž křídla patří také deník Mladá fronta Dnes nebo portál iDnes.

E15 – poslední deník, na který se podíváme, má celý název Mladá Fronta E15. Stejně jako v případě Metra se jedná o tiskovinu, kterou můžeme získat zdarma – deník je bezplatně k dostání ve vybraných stojanech v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě. Na rozdíl od  většiny ostatních periodik se ale deník E15 věnuje spíše ekonomickému zpravodajství, které zde hraje hlavní roli. Kromě něj jsou zde i informace z byznysu, finančního světa, ale i politiky. Pro ty, co E15 neseženou zdarma, je možnost si jej zakoupit na některých obchodních místech nebo předplatit.


Reklama:


Servis24 přihlášení je opravdu velmi rychlé a dostupné. Jízdní kola pro každého cyklistu. V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Twoo je nejrychleji rostoucím místem pro chatování, hraní her a seznamování se s novými lidmi. eDarling je nová online seznamka.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!